Kontakt

Dyrup Professionel-centre


JYLLAND
 
Aarhus Dyrup Professionel
Tomsagervej 2
DK-8230 Åbyhøj
Tlf: 86 15 36 00
E-mail: Dyrup.Aarhus@ppg.com
Butikschef: Michael Uhre

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 6.30 - 15.30
Fredag: 6.30 - 13.00

Aalborg Dyrup Professionel
Håndværkervej 24 K
DK-9000 Aalborg
Tlf: 98 18 99 44
E-mail: Dyrup.Aalborg@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 7.00 - 15.30
Fredag: 7.00 - 15.00


Esbjerg Dyrup Professionel
Smedevej 6
DK-6710 Esbjerg V
Tlf: 75 15 65 00
E-mail: Dyrup.Esbjerg@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 6.30 - 15.30
Fredag: 6.30 - 14.30


Frederikshavn Dyrup Professionel
Maigaardsvej 2 A
DK-9900 Frederikshavn
Tlf: 98 43 88 88
E-mail: dyrup.frederikshavn@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Fredag: 7.00 - 16.30
Lørdag: 9.00 - 12.00


Hjørring Dyrup Farvecenter
Vandværksvej 23
DK-9800 Hjørring
Tlf: 98 92 30 63
E-mail: info@vejbyogson.dk

Åbningstider
Mandag - Onsdag: 7.00 - 16.00
Torsdag: 7.00 - 17.30
Fredag: 7.00 - 16.00


Holstebro Dyrup Professionel
Struervej 122
DK-7500 Holstebro
Tlf: 97 42 97 77
E-mail: Dyrup.Holstebro@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 6.30 - 15.30
Fredag: 6.30 - 12.30


Kolding BN Farver
Mosevej 5
DK-6000 Kolding
Tlf: 76 30 16 00
E-mail: info@bnfarver.dk

Åbningstider
Mandag - Fredag: 7.00 - 17.00
Lørdag: 10.00 - 13.00


Randers Dyrup Professionel
Messingvej 20 C
DK-8940 Randers
Tlf: 86 44 85 33
E-mail: dp.randers@dyrup.dk

Åbningstider
Mandag - Fredag: 7.00 - 16.00


Silkeborg Dyrup Farver
Granhøjvej 1
DK-8600 Silkeborg
Tlf: 86 86 78 08
E-mail: info@dyrupfarver.dk

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 7.00 - 16.00
Fredag: 7.00 - 14.00

Vejle Dyrup Professionel
Dandyvej 5D
DK-7100 Vejle
Tlf: 75 72 56 65
E-mail: Dyrup.Vejle@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 6.30 - 15.30
Fredag: 6.30 - 14.00


Viborg Dyrup Professionel
Farvervej 43
DK-8800 Viborg
Tlf: 86 61 45 11
E-mail: Dyrup.Viborg@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 6.30 - 15.30
Fredag: 6.30 - 12.30
 


FYN

Odense Dyrup Professionel
Klokkestøbervej 3B
DK-5230 Odense M
Tlf: 66 15 82 65
E-mail: Dyrup.Odense@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 7.00 - 15.30
Fredag: 7.00 - 15.00


Svendborg Dyrup Svendborg
Møllergade 70
5700 Svendborg
Tlf: 62 22 28 48
E-mail: svendborg@dyrupfyn.dk

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 7.00 - 17.30
Fredag: 7.00 - 18.00
Lørdag: 9.00 - 13.00
 


SJÆLLAND


 

Helsingør PPG Paints
Rosenkildevej 4
3000 Helsingør
Tlf: 49 21 03 22
Email: ppgpaints.helsingoer@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Fredag: 6.30 - 13.00
Varer kan bestilles til afhentning senere end kl. 13.00, kontakt butikken for aftale.


Hillerød PPG Paints
Gefionsvej 15
DK 3400 Hillerød
Tlf: 48 24 60 90
E-mail: PPGpaints.hilleroed@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 6.30 - 15.30
Fredag: 6.30 - 15.00


Propainting Kalundborg
Flakagervej 6
DK- 4400 Kalundborg
Tlf: 59 50 99 11
E-mail: butik@propainting.dk

Åbningstider
Mandag - Fredag: 7.00 - 17.00
Lørdag: 9.00 - 13.00


København Dyrup Professionel
Bådehavnsgade 12
DK-2450 København SV
Tlf: 33 23 81 80
E-mail: Dyrup.Sydhavnen@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Fredag: 6.30 - 15.30


Køge Dyrup Professionel
Valdemars Haab 2
DK-4600 Køge
Tlf: 56 36 55 55
E-mail: Dyrup.Koege@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 6.30 - 15.30
Fredag: 6.30 - 15.00


Næstved Dyrup v/ Colourplus ApS (Næstved MegaCenter)
Vestergårdvej 10
DK-4700 Næstved
Tlf: 72 42 19 29
E-mail: naestved@colourplus.dk

Åbningstider
Mandag - Fredag: 6.30 - 18.00
Lørdag: 10.00 - 16.00


Nykøbing F. Dyrup v/ Colourplus ApS
Skovalleén 48
DK-4800 Nykøbing F
Tlf: 54 85 14 85
E-mail: prof@colourplus.dk

Åbningstider
Mandag - Fredag: 7.00 - 17.00
Lørdag: 9.00 - 12.30


Roskilde Dyrup Professionel

Industrivej 3
DK-4000 Roskilde
Tlf: 46 75 25 20
E-mail: Dyrup.Roskilde@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 6.30 - 15.30
Fredag: 6.30 - 15.00


Rødovre Dyrup Professionel
Islevdalvej 182
DK-2610 Rødovre
Tlf: 44 94 21 66
E-mail: Dyrup.Roedovre@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 6.30 - 15.30
Fredag: 6.30 - 15.00


Søborg Dyrup Professionel
Gladsaxevej 300
DK-2860 Søborg
Tlf: 44 94 62 88
E-mail: Dyrup.Soeborg@ppg.com

Åbningstider
Mandag - Fredag: 6.30 - 15.30
Mandag - Fredag: 6.30 - 15.30


Dyrup Valby
Valby Tingsted 1
DK-2500 Valby
Tlf: 36 16 00 45
E-mail: Valby@dyrupkbh.dk

Åbningstider
Mandag - Torsdag: 7.00 - 17.30
Fredag: 7.00 - 19.00
Lørdag: 9.00 - 14.00

KUN SALG TIL PRIVATE

Taastrup Dyrup v/ Malerfirmaet LP ApS - Taastrup Farve & Tapet

Taastrup Hovedgade 55
DK-2630 Taastrup
Tlf: 43 99 96 96
E-mail: info@malerfirmaet-lp.dk

Åbningstider
Mandag - Fredag: 9.00 - 18.00
Lørdag: 10.00 - 14.00